JAK POZBYĆ SIĘ NIEPRZYJEMNYCH ZAPACHÓW Z WNĘTRZA AUTA?
Popełniając kilka drobnych błędów, możemy łatwo doprowadzić do tego, że w naszym samochodzie będzie nieprzyjemnie pachnieć. Najczęstszą przyczyną takiego stanu jest po prostu zaniedbanie. By w naszym samochodzie ładnie pachniało, powinniśmy stosować odpowiednie metody czyszczenia i zapobiegania powstawania przykrych zapachów. Jak jednak postąpić, gdy już dojdzie do ich pojawienia się? W jaki sposób skutecznie się ich pozbyć?
Usuwanie nieprzyjemnych zapachów z auta – co będzie skuteczne?
Brzydkie zapachy w autach pojawiają się z różnych przyczyn, jednak jedną z lepiej znanych i częściej wskazywanych jest palenie papierosów w ich wnętrzu. W związku z tym, aby pozbyć się woni, musimy przede wszystkim przestać palić w samochodzie. Wskazana będzie również wizyta w Auto Spa, gdzie specjaliści z zastosowaniem odpowiednich środków i technologii pozbędą się nieprzyjemnych zapachów.
Pierwszym krokiem jest oczywiście dokładne umycie samochodu, czyszczenie wnętrza i wymycie popielniczki. Przydatny może okazać się również neutralizator zapachów. Jeśli jednak zapach wniknął głębiej, konieczne będzie pranie tapicerki i podsufitki oraz dokładne czyszczenie deski rozdzielczej. Genialne efekty zapewni ozonowanie wnętrza samochodu czy wykorzystanie ultradźwięków – te metody realizowane są w wyspecjalizowanych serwisach. Ponadto jako skuteczny sposób pochłaniania nieprzyjemnej woni, wskazuje się rozmieszczenie w różnych częściach auta woreczków dzianinowych z mieloną kawą.
Jak jeszcze można skutecznie pozbyć się nieprzyjemnych zapachów z samochodu?
Jeśli wyżej wymienione zabiegi i próby ratowania wnętrza auta nie usunęły w 100% przykrego zapachu, warto również zadbać o wymianę filtra kabinowego. Gdy jest on zapchany, uniemożliwia skuteczne pozbywanie się z wnętrza alergenów i innych drobinek. Należy wymieniać go co około 15 tys. kilometrów przebiegu. Latem warto zatroszczyć się także o dokładne osuszenie wnętrza, które po zimie może być wilgotne. Dodatkowo specjaliści wskazują na konieczność regularnego mycia podwozia i po zakończeniu wszystkich zabiegów zastosowanie wybranego odświeżacza.
Przeczytaj również: Jak przygotować samochód do zimy?